ოქლიფის სკოლის ქართულენოვანი პროგრამა შედგენილია განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ დამტკიცებული ეროვნული სასწავლო გეგმის შესაბამისად.
ქართული კურიკულუმი მთლიანად მოიცავს იმ საგნებს, რაც ამ გეგმით არის გათვალისწინებული. ამის გარდა, სკოლა მოსწავლეებს სთავაზობს ესგ-თი გაუთვალისწინებელ დამატებით სავალდებულო და არასავალდებულო საგნებს.
თეორიული ცოდნის მიწოდებისთვის სკოლა აცნობიერებს მოსწავლეებში სხვადასხვა უნარებისა და ფასეულობების განვითარების მნიშვნელობას. ოქლიფის სკოლა მიზნად ისახავს განუვითაროს მოსწავლეებს პრობლემის გადაჭრის, კრიტიკული და შემოქმედებითი აზროვნების, თანამშრომლობის, კომუნიკაციისა და კვლევის უნარები, ასწავლოს მათ, როგორ მართონ დრო და სივრცე და დაგეგმონ საკუთარი მომავალი, განავითარონ თავიანთი პასუხისმგებლობის გრძნობა და ეთიკა. ეს ყველაფერი დაეხმარება მათ, გახდნენ კონკურენტუნარიანი ინდივიდები და სრულფასოვანი მოქალაქეები.